Verimerkezimiz ve Biz

Aruspex.Net Hakkında Bilgiler

Aruspex.Net ilk olarak, 2004 yılında internet çözümleri üretmeye başlamış ve bu dönemde; e-ticaret yazılımları, video & sound prodüksiyon, grafik afiş tasarımları, internet üzerinden sesli-görüntülü yayın aktarımı ve wap tabanlı projeler geliştirmiş olup birçok seçkin kuruluşa hizmet vermiştir.

Aruspex.net internet ortamında halen yayınına devam eden, çeşitli konu ve başlık altındaki projeleri ile Türkiyedeki internet kullanımının gelişimini desteklemektedir. Tümü şirket bünyesinde hazırlanan haber portalları, canlı yayın hizmetleri, internet sitelerine ücretsiz olarak sunulan istatistik sistemleri çağın gerektirdiği şekilde yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Aruspex.net sahip olduğu yetki belgeleri ile datacenter, web barındırma ve kablosuz internet alanlarında onlarca başarılı projeye imza atmış olup, geniş bant internetin yaygınlaşması ve Türkiye datacenter hizmet kalite çıtasının yükseltilmesi amacı ile çalışamalarına devam etmektedir.

Sorunuz mu var? Bize yazın: aruspex@aruspex.net
WhatsApp Destek Hattımız: 0-531-832-4626

 

öne çıkan

VDS sunucu

TR-VDS2

2 İşlemci

30 GB SSD

4 GB RAM

1 Gbit Port

Aylık 70 TL


 

Verimerkezimiz Hakkında Bilgiler


Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır.

Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir.

Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

Datacenter ihtiyaçları için özel olarak dizayn edilmiş binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır.

Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, noc,datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır.

Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır.

Datacenter'da oluşabilecek bir yangın durumunda sistem FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi ile korunuyor olup, çıkan yangın saniyeler içinde içerideki donanıma hiçbir zarar vermeden söndürülebilmektedir.

Yeraltından datacenter'a ulaşan yedekli fiber hatları özel olarak fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir.

Türkiye'de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır.

Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır.

Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sertifikalı Verimerkezi

ISO 27001, ISO 9001, ISO 22301 , ISO 22000 sertifikasyonları

365/24 teknik destek

Yılın 365 günü teknik destek ekibimiz yardımcınız olmaya hazır

Yüksek Güvenlik

Yurtdışından gelen DDOS ataklara karşı firewall hizmeti

Premium Network

Türk Telekom, Turkcell Superonline ve VodafoneNet erişimi


Mutlu müşterilerimizden bazılarının düşünceleri

Farkına vardığınıza eminim fakat sadece çok cana yakın değiller aynı zamanda çok bilgililer..

- Mehmet A.

Sanal sunucularından bir tane kiraladım. 65 gündür sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Harikalar yaratmaya devam edin.

- Kenan B.

Sizlere 1. sınıf bir hizmet sunuyoruz.

Tüm hizmetlerimizi sizlere 1. sınıf hizmet verebilmek için yurtiçindeki tüm operatörlere (Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone Net) direkt bağlı DGN Plus verimerkezinde barındırıyoruz.

Tüm sunucularımız SSD disk ve raid yapısından oluşmaktadır. Donanım olarak yüksek işlemci gücü ve aynı zamanda sorunsuz network bağlantısı olan sunucularımızda lag, packet loss ve satürasyon bulunmamaktadır.

Sunduğumuz hizmetlerin hiçbirinde trafik limiti bulunmamaktadır. Trafik korkusu olmadan hizmetlerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanıcılarımız tarafımızdan kaynaklı problem yaşaması durumunda iade yapılır ve 2 gün boyunca kayıtsız şartsız iade hakkı sunulur.

Sorunuz mu var? Bizi arayın: 0-531-832-4626